WESTIVAL 2018 - zapraszamy

10 / 10 / 2018
data wydarzenia
11 October 2018 to 19 October 2018
12 edycja WESTIVALU - Sztuka Architektury

MIESZKAM W MIEŚCIE. Realia i alternatywy

Westival Architektury 2018

 

Dom to najbardziej zrozumiała skala architektury, najbliższa codziennym potrzebom człowieka. Można w ogóle nie interesować się architekturą, ale każdy chyba interesuje się tym jak mieszka. Każdy przecież ma albo wynajmuje jakieś cztery ściany, kupuje albo sprzedaje. Wybór mieszkania to często decyzja na całe życie. Zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych jest nawet wpisane do konstytucji. A jednak większość nowych dzielnic mieszkalnych powstaje bez planu, a pojedyncze udane budynki nie tworzą dobrego miasta. Tymczasem jakość mieszkania i jego najbliższego otoczenia – osiedla czy dzielnicy – decyduje o wygodzie i jakości życia.

Dlatego właśnie tematem tegorocznego Westivalu będzie przestrzeń mieszkalna i jej miejsce w mieście. Przyjrzymy się dziedzictwu modernistycznych osiedli oraz realiom współczesnego deweloperskiego budownictwa, poznamy współczesne tendencje i alternatywne pomysły na mieszkalnictwo oraz najnowsze próby wykreowania wzorcowych dzielnic mieszkalnych w polskich miastach – Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku.

Zapraszamy na:

· wykłady i dyskusje wybitnych specjalistów oraz prezentacje czołowych polskich architektów;
· wystawę;
· spacery architektoniczne;
· warsztaty dla dzieci;
· program filmowy przygotowany we współpracy z wrocławskim festiwalem MiastoMovie;
· zakupy do tymczasowej, ale najlepiej zaopatrzonej w Polsce księgarni architektonicznej.

Wszyscy przecież mieszkamy w mieście, a nawet jeśli wybraliśmy życie poza miastem, to miasto prędzej czy później nas tam dogoni. Lepiej więc zacząć dyskutować o tym jak miasto powinno działać i wyglądać, by mieszkało się w nim dobrze.

Grzegorz Piątek – kurator 12 edycji Westivalu

Szczegóły na - http://westival.pl/

31/08
2018

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Architektów SARP U40

Organizowane po raz pierwszy Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Architektów SARP U40 ma na celu wymianę opinii, doświadczeń oraz omówienie problemów i wyzwań przed którymi stoimy.
11/11
2018

Wręczenie Nagrody Architektonicznej Prezydenta Miasta Szczecin

Prezentujemy nominacje oraz laureatów Nagrody Architektonicznej Prezydenta Miasta Szczecin w kategorii ArchPRIX oraz Arch PRO. Nagrody i wyróżnienia zostały wręczone podczas uroczystej gali z udziałem Prezydenta Piotra Krzystka w dniu 11. października 2018r. Wszystkim nominowanym gratulujemy.