SYNTEZA 2021 Happy Accidents. Architecture/ graphic/ design

28 / 04 / 2021

SYNTEZA 2021 Happy Accidents. Architecture/ graphic/ design

 

13 maja – 05 czerwca 2021 | Galeria przy Cerkwi (ul. Małopolska 48) oraz Szczeciński Oddział SARP (ul. Mariacka 10)

 

We wrześniu 2021 roku w Grecji odbędzie się międzynarodowa wystawa SYNTEZA 2021 prezentująca prace studenckie oraz projekty przygotowywane przez pedagogów wielu ośrodków naukowych z całego świata. Nabór prac do tej wystawy właśnie trwa. Tymczasem już od 13 maja w Galerii przy Cerkwi oraz w Szczecińskim Oddziale SARP prezentowane będą prace kuratorów i organizatorów tego wydarzenia. To będą prace z zakresu grafiki artystycznej, projektowej interdyscyplinarnej, również z zastosowaniem nowych mediów oraz oczywiście z zakresu architektury wnętrz – opowiada kuratorka wystawy dr Dominika Zawojska-Kuriata. Chcemy poprzez twórczość przedstawić kuratorów i organizatorów wydarzenia SYNTEZA 2021, czyli osoby, które już wkrótce będą selekcjonowały prace zgłoszone do wrześniowej, międzynarodowej ekspozycji.

 

Majowa wystawa jest zatem swoistą rozgrzewką przed tym, co czeka nas jesienią. Wydarzenie SYNTEZA 2021 – Happy Accidents będzie rozszerzoną kontynuacją międzynarodowej wystawy Arch Inside, której poprzednie edycje przyniosły duży sukces. Samo wydarzenie pozwoliło na rozpropagowanie projektów, które powstają na wielu wydziałach uczelni artystycznych z Polski i zagranicy.  Wydarzenie odbywało się min. w Grecji, Norwegii, Filharmonii Szczecińskiej, Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, Akademii Sztuki w Szczecinie. Tegoroczna edycja zmienia nazwę z powodu zrównoważenia udziału prac z zakresu architektury i grafiki, tym samym Wydziały Grafiki staną się współorganizatorami wydarzenia. Tematem przewodnim w bieżącym roku jest Happy Accidents, czyli rola przypadku w projektowaniu i sztuce.

 

Uczestnicy wystawy w maju i czerwcu 2021:

mgr Marlena Biczak

dr hab. Marek Błażucki, prof. ASP

prof. dr hab. Andrzej Bobrowski

dr Emilia Cieśla, ad.

dr Karolina Grudzińska, ad.

dr Robert Gruszewski, ad.

dr hab. Andreas Guskos, prof. AS

mgr Jakub Palka

dr hab. Wojciech Janicki, prof. UAP

dr hab. Mirosława Jarmołowicz, prof. AS

dr hab. Andrzej Kalina, prof. PJATK

dr Wojciech Kapela, ad.

dr Olga Kiedrowicz- Świtalska, ad.

dr Adam Klasa, ad.

dr hab. Rafał Kochański, prof. ASP

dr Agata Kulczyk, ad.

dr hab. Ireneusz Kuriata, prof. AS

prof. dr hab. Lech Majewski

prof. dr hab. Arkadiusz Marcinkowski

dr Witold Modrzejewski, ad.

mgr Katarzyna Mularczyk

dr Piotr Nowiński, ad.

mgr Andrzej Pestka

dr hab. Magdalena Pińczyńska, prof. ASP

dr hab. Olga Podfilipska-Krysińska, prof. ASP

prof. dr hab. Katarzyna Podgórska-Glonti

dr hab. Nikodem Pręgowski, prof. UMK

dr hab. Łukasz Sarnat, prof. ASP

dr hab. Ewa Satalecka, prof. PJATK

mgr Piotr Sieciński

prof. dr hab. Piotr Siwczuk

prof. dr hab. Jacek Staszewski

mgr Tomasz Świtalski

dr hab. Rafał Szrajber, prof. ASP

dr Aleksandra Toborowicz, ad.

dr Tomasz Winiarski, ad.

dr Marcin Władyka, ad.

dr hab. Katarzyna Wróblewska, prof. ASP

dr Dominika-Kuriata, ad.

dr hab. Agnieszka Ziemiszewska, prof. PJATK

 

data: 13.maja – 05 czerwca 2021

miejsce: Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, ul. Małopolska 48, Galeria przy Cerkwi oraz Szczeciński oddział SARP, ul. Mariacka 10

 

Kuratorzy wystawy:

dr Dominika Zawojska-Kuriata, ad. oraz dr hab. Ireneusz Kuriata, prof. AS

Kuratorami projektu SYNTEZA 2021 z ramienia Akademii Sztuki w Szczecinie są:

 

Wydział Architektury Wnętrz:

dr Dominika Zawojska-Kuriata, ad., dominika.zawojska@akademiasztuki.eu
dr hab. Mirosława Jarmołowicz, prof. AS,  miroslawa.jarmolowicz@akademiasztuki.eu
dr Olga Kiedrowicz-Świtalska, ad., olga.kiedrowicz@akademiasztuki.eu
mgr Andrzej Pestka, andrzej.pestka@akademiasztuki.eu

 

Wydział Grafiki:

dr hab. Ireneusz Kuriata, prof. AS, ireneusz.kuriata@akademiasztuki.eu
dr Adam Klasa, ad., adam.klasa@akademiasztuki.eu
mgr Tomasz Świtalski, tomasz.switalski@akademiasztuki.eu

 

Kuratorami projektu SYNTEZA 2021 z ramienia Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu są:

 

Wydział Architektury Wnętrz i Scenografii:

dr Emilia Cieśla, ad., emilia.ciesla@uap.edu.pl
dr Robert Gruszewski, ad., robert.gruszewski@uap.edu.pl

Wydział Grafiki i Komunikacji Wizualnej:

dr Agata Kulczyk, ad., agata.kulczyk@uap.edu.pl

dr hab. Wojciech Janicki prof. UAP, wojciech.janicki@uap.edu.pl

dr Witold Modrzejewski, ad.,  witold.modrzejewski@uap.edu.pl

 

Kuratorami projektu SYNTEZA 2021 z ramienia Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie są:

Wydział Architektury Wnętrz:

dr hab. Magdalena Pińczyńska, prof. ASP, mpinczynska@asp.krakow.pl
dr Wojciech Kapela, ad., wkapela@asp.krakow.pl

 

Wydział Grafiki:

dr Tomasz Winiarski, ad., twiniarski@asp.krakow.pl

mgr Marlena Biczak,  mbiczak@asp.krakow.pl

 

Kuratorem projektu SYNTEZA 2021 z ramienia Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi są:

Wydział Wzornictwa i Architektury Wnętrz:

 dr hab. inż. arch. Rafał Szrajber, rafal.szrajber@asp.lodz.pl

Instytut Projektowania Graficznego:

dr Karolina Grudzińska, ad., karolina.grudzinska@asp.lodz.pl

 

Kuratorem projektu SYNTEZA 2021 z ramienia Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie jest:

Wydział Sztuki Nowych Mediów:

 

dr hab. Agnieszka Ziemiszewska, prof. PJATK,  ziemi@ziemi.art.pl

 

Kuratorami projektu SYNTEZA 2021 z ramienia Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie są:

Wydział Grafiki:

 

prof. dr hab. Lech Majewski, lech@majewski.xyz

dr Marcin Władyka, ad., marcin.wladyka@cybis.asp.waw.pl

 

Kuratorem projektu SYNTEZA 2021 z ramienia Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu jest:

dr hab. Nikodem Pręgowski, prof. UMK, nikodemp@umk.pl

 

Redaktorzy publikacji z ramienia Akademii Sztuki w Szczecinie:

dr hab. Mariusz Szajda, prof. AS, mariusz.szajda@akademisztuki.eu
dr hab. Ireneusz Kuriata, prof. AS
dr Dominika Zawojska, ad.

 

Projekt ekspozycji wystaw:

mgr Katarzyna Mularczyk, katarzyna.mularczyk@akademiasztuki.eu

 

Wystawa w Filharmonii i w szczecińskim oddziale SARP prezentować będzie prace własne kuratorów i organizatorów wydarzenia SYNTEZA 2021.

 

 

 

27/04
2021

Konkurs PWSIiP Łomża

Konkurs architektoniczny na opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej rozbudowy i adaptacji budynków Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży
5/05
2021

konkurs SARP nr 1006

konkurs SARP nr 1006 realizacyjny na opracowanie koncepcji rewitalizacji przestrzeni publicznych centrum Izabelina wraz z przebudową Urzędu Gminy oraz budową dwóch obiektów użyteczności publicznej